Sprawdź status swojego zamówienia

 • Wpisz kod pocztowy:

  O nas

  Dlaczego warto kupować pellet u nas

   

  Kim jesteśmy

  Pellet4Future to zespół aktywnych pasjonatów rozwiązań ekologicznych, a w szczególności ogrzewania pelletem drzewnym. Podwaliną naszej firmy jest wieloletnie doświadczenie na rynku pelletu. Od początku naszej działalności zajmujemy się dystrybucją pelletu drzewnego, a naszym nadrzędnym celem jest zapewnienie Klientowi jak najwyższego poziomu satysfakcji. To, co nas wyróżnia, to współpraca tylko z najlepszymi producentami pelletu na rynku, którzy dostarczają towar najwyższej jakości. Dzięki zajmowaniem się dostawami pelletu drzewnego od wielu lat, wypracowaliśmy sobie z licznymi producentami własne standardy kontroli jakości i audytów linii produkcyjnych. Często jesteśmy obecni już na etapie dostaw niezbędnych surowców do produkcji. Tylko takie działanie może bowiem zapewnić Państwu gwarancję, że otrzymany towar będzie w pełni spełniał Wasze oczekiwania.

  Uczestniczyliśmy ponadto w tworzeniu Polskiej Rady Pelletu.

  Nasza firma

  Firma Bio4Future Polska Sp. z o.o. należy w 100% do Bio4Future GmbH z siedzibą w Wiedniu. Główną działalnością wiedeńskiej spółki jest sprzedaż pelletu drzewnego w Austrii, Niemczech oraz we Włoszech. Na tych rynkach jesteśmy rozpoznawalnym dystrybutorem, co przekłada się kilka tysięcy klientów. W związku ze wzrostem zużycia pelletu w Polsce, postanowiliśmy wejść również na rodzimy rynek. W tym celu została też powołana spółka Bio4Future Polska Sp. z o.o.

  Co sprzedajemy

  Jako Pellet4Future zajmujemy się dystrybucją pelletu drzewnego, który jest produktem w pełni naturalnym, powstającym w wyniku sprasowania trocin drzewnych pod wysokim ciśnieniem oraz przy użyciu pary wodnej. Powstały w ten sposób produkt przypomina podłużne pastylki i jest nazywany pelletem drzewnym. Należy tu podkreślić duże znaczenie surowca, z którego jest produkowany, ponieważ na rynku istnieją również innego rodzaju pellety, m.in. ze słomy, kukurydzy, łupin słonecznika, a nawet z pochodzących z Afryki łupin orzechów kokosowych lub palmowców. W ten sposób wyprodukowany pellet, ma jednak niewiele wspólnego z pelletem drzewnym, jest znacznie mniej wydajny i gorszej jakości, co w następstwie odbija się na kotle i portfelu. Nasza firma aktywnie angażuje się w produkcję pelletu już na etapie dostarczenia surowca w postaci trocin drzewnych do producenta.

  Gdzie sprzedajemy pellet?

  Jak już wspomnieliśmy powyżej, najbardziej aktywni jesteśmy na terenie Austrii, Niemiec, Włoch, Rumunii, ale również Polski. W najbliższym czasie planujemy realizację nowych projektów i ekspansję na kolejne rynki europejskie. Naszymi głównymi odbiorcami są klienci indywidualni, którzy decydują się na ekologiczny sposób ogrzewania, do których bez wątpienia należą kotły na pellet. Oprócz klientów indywidualnych, coraz częściej podejmujemy współpracę z lokalnymi dystrybutorami, którzy poszerzają swoją ofertę o nasz pellet, wyróżniający się doskonałą jakością.

  Certyfikaty

  Potwierdzeniem naszej dbałości o najwyższą jakość sprzedawanego pelletu drzewnego jest certyfikat ENplus® A1 AT389. Jako jedna z nielicznych firm zlecamy badania naszego pelletu kilka razy w ciągu roku, a ich wyniki zawsze publikujemy na naszej stronie internetowej. Laboratorium badawcze, w którym potwierdzamy jakość naszego pelletu to Institut für Bioenergie GmbH, który znajduje się w Wiedniu. Posiada ono akredytację i jest na liście systemu certyfikacji pelletu drzewnego ENplus® c/o Bioenergy Europe z Brukseli.

  Jakość i dostawa

  Nasze standardy co do jakości sprzedawanego przez nas pelletu drzewnego powodują, że jego parametry w znaczący sposób przewyższają normy A1 ENplus. Pellet dostarczamy na kilka sposobów, tak, aby każdy mógł wybrać najwygodniejszą formę dla siebie. Jeżeli Klientowi zależy na szybkiej dostawie, może zamówić produkt bezpośrednio z magazynu. Jeśli z kolei ma więcej czasu i zależy mu na najlepszej cenie, może poczekać i kupić pellet przed sezonem. My dostarczamy go wówczas w dostawie grupowej, bezpośrednio z Tira. Możecie Państwo również złożyć zamówienie wraz z sąsiadami lub grupą znajomych. W takim przypadku dostarczymy TIRa pelletu w cenie hurtowej. Możecie go oczywiście również odebrać sami z jednego z naszych magazynów.

  Platforma sprzedaży

  Dla wygody i komfortu naszych Klientów zaprojektowaliśmy sklep Pellet4Future. Chcemy, by stał się on najlepszym i najwygodniejszym miejscem zakupu pelletu drzewnego przez konsumentów. Z Państwa sugestiami będziemy stale rozwijać platformę, tak, by cały proces sprzedaży maksymalnie uprościć i jednocześnie zapewnić komfort i bezpieczeństwo Klientom.

  Współpraca

  Nasze maksymalne zaangażowanie oraz praca, jaką włożyliśmy w stworzenie tego miejsca, zainspirowały nas, aby udostępnić naszą platformę Pellet4Future również innym producentom i dystrybutorom. Szczególnie chcemy pomóc firmom lokalnym, które są bliżej Klienta, ale nie posiadają odpowiednich narzędzi e-commerce, by prowadzić sprzedaż w Internecie. Jakość pelletu, wygoda i komfort zakupu, a także zadowolenie naszych Klientów są naszym priorytetem. W tym przypadku nie uznajemy kompromisów. Jeżeli chcesz zostać jedną z takich firm, nie wahaj się i napisz do nas.

  Zespół

  Zespół Pellet4Future tworzą wyłącznie osoby pełne pasji, zaangażowania i chęci. Nasz zespół specjalizuje się w takich dziedzinach, jak sprzedaż, logistyka, spedycja, magazynowanie, transport, kontrola jakości, finanse, księgowość, programowanie oraz marketing.

  Dane Teleadresowe

  Bio4Future Polska Sp. z o. o.
  ul. Gliwicka 25
  41-902 Bytom,
  Polska
  [email protected]
  +48326007952
  KRS 0000898678
  NIP 6263042654
  REGON 388871211

   

  Najlepsze oferty pelletu drzewnego

  W jednym miejscu

  Marki pelletu drzewnego

  Dostępne na naszej platformie

  Tani pellet nie musi być złej jakości. W swojej pracy dbamy przede wszystkim o satysfakcję swoich Klientów. Dostępne na Pellet4Future produkty pochodzą jedynie od sprawdzonych producentów. Wśród wielu marek, które oferują sprzedaż pelletu, przedstawiamy te, które osobiście sprawdziliśmy. Ich biopaliwo znamy od trocinki, a jakość granulek potwierdzamy certyfikatem ENplus® A1 AT389. Chcemy również dać szansę lokalnym firmom, które posiadają pellet opałowy doskonałej jakości, ale nie dysponują kanałem sprzedaży w internecie.

  Copyright Pellet4Future © 2023 All rights reserved.