Sprawdź status swojego zamówienia

 • Wpisz kod pocztowy:

  Certyfikaty

  certyfikat certyfikat

  Certyfikaty

  Nasza firma jest certyfikowanym dystrybutorem pelletu drzewnego ENplus A1 AT389. Każdy producent oraz dystrybutor w Polsce, który otrzymał takowy certyfikat, musi posiadać swój indywidualny numer certyfikatu. W naszym przypadku jest to numer AT389. Warto pamiętać, że taki identyfikator musi być zgodny z:

  1. Numerem na dokumencie certyfikującym.
  2. Numerem pod znakiem ENplus A1 na worku – brak takiego numeru najczęściej świadczy o oszustwie, a takie sytuacje niezwłocznie powinniśmy zgłaszać do ENplus w Brukseli.
  3. Fakturą, a konkretnie z informacją na fakturze, która powinna się znaleźć w pozycji towar/produkt. To właśnie w tym miejscu koniecznie musi znajdować się informacja, jaki produkt kupujemy (czyli pellet drzewny). Jest to o tyle ważne, że na rynku znajdują się również pellety wykonane z innych surowców, niekiedy niestety nawet z produktów chemicznych. Ważne jest także, by na worku poza informacją o certyfikacie ENplus A1 i numerze owego certyfikatu znalazła się też wzmianka o grubości pelletu.
  4. Badaniem wykonanym w laboratorium, które potwierdza zgodność parametrów pelletu z informacjami podanymi na opakowaniu. W tym przypadku również numer certyfikatu powinien się znajdować. Potwierdza to bowiem identyfikację, jaki konkretnie pellet został zbadany. Oczywiście istotnym jest, by laboratorium również posiadało ważną akredytację ENplus. Wykaz wszystkich takich laboratoriów możemy znaleźć na stronie ENplus, w zakładce „laboratoria badawcze”.

  WAŻNE – w przypadku dystrybutorów numer certyfikatu dystrybutora może się różnić od numeru, znajdujące się na worku lub w dokumencie potwierdzającym badanie. Wynika to z faktu, że dystrybutor kupuje pellet u certyfikowanych producentów, którzy posiadają swój własny, indywidualny numer certyfikatu i to on widnieje na opakowaniu. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy producent swój towar pakuje w worki dystrybutora z jego numerem – wtedy też zgadzają się one z wszelkimi dokumentami.

  Worek na pellet drzewny

  Każdy worek, w który pakowany jest pellet drzewny posiadający certyfikat ENplus A1, musi zostać zatwierdzony przez jednostkę certyfikacyjną ENplus. Wszystkie wzory worków zaakceptowanych przez ową jednostkę dostępne są na stronie internetowej ENplus, w zakładce producenci lub dystrybutorzy. Szukając wzoru worka, uprzednio należy odnaleźć numer certyfikatu. Pierwsze dwie litery oznaczają kraj, w którym certyfikat został wydany i tak też należy ich szukać. Po otrzymaniu towaru warto również porównać otrzymany worek z wzorem certyfikowany. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że uniknęliśmy oszustwa.

   

  Marki pelletu drzewnego

  Dostępne na naszej platformie

  Tani pellet nie musi być złej jakości. W swojej pracy dbamy przede wszystkim o satysfakcję swoich Klientów. Dostępne na Pellet4Future produkty pochodzą jedynie od sprawdzonych producentów. Wśród wielu marek, które oferują sprzedaż pelletu, przedstawiamy te, które osobiście sprawdziliśmy. Ich biopaliwo znamy od trocinki, a jakość granulek potwierdzamy certyfikatem ENplus® A1 AT389. Chcemy również dać szansę lokalnym firmom, które posiadają pellet opałowy doskonałej jakości, ale nie dysponują kanałem sprzedaży w internecie.

  Copyright Pellet4Future © 2023 All rights reserved.