Sprawdź status swojego zamówienia

 • Wpisz kod pocztowy:

  Pellet drzewny Olczyk ENplus A1 - cena z dostawą

  Ustaw kierunek malejący Ustaw kierunek malejący
  Ustaw kierunek malejący Ustaw kierunek malejący

  Sprzedajesz pellet?

  Dołącz do najlepszych producentów i dystrybutorów pelletu w całej Polsce.

  Ty oferujesz, my sprzedajemy!

  Zamieść swoją ofertę

  Pellet drzewny Olczyk

  Szukając wydajnego i wygodnego w użyciu opału niewątpliwe warto sprawdzić pellet Olczyk. Produkt przeznaczony jest do kotłów ogrzewających zarówno domy jednorodzinne, jak i hotele, obiekty przemysłowe, magazyny, hale czy obiekty użyteczności publicznej. Wytwarzany bezpośrednio w tartaku pellet drzewny Olczyk to produkt w pełni ekologiczny, który nie posiada żadnych dodatków chemicznych.

  Zachęcamy do zapoznania się z produktem.

  Pellet Olczyk z drzew iglastych

  Pellet Olczyk wytwarzany jest z trocin pochodzących z sosny, jodły, modrzewia oraz świerku. Drzewa są uprzednio okoronowane, dzięki czemu granulat nie zawiera zanieczyszczeń mechanicznych, takich jak piasek. Produkowany bezpośrednio w tartaku Olczyk, pellet prasowany jest pod wysokim ciśnieniem, bez użycia dodatkowych substancji lepiących. Swoją wygodną w użyciu formę zawdzięcza naturalnym żywicom zawartym w drewnie. Granulki mają około 6 mm szerokości i maksymalnie 4 cm długości.

  Pellet Olczyk cechują wysoka kaloryczność i niska wilgotność. Dzięki temu proces spalania jest wydajniejszy i dłużej dostarcza ciepło. Spalony produkt pozostawia małe ilości popiołu – jedna tona to zaledwie kilka kilogramów. Jest tak za sprawą drewna iglastego, z którego firma Olczyk wytwarza pellet. Warto przy tym zaznaczyć, że popiół z tych drzew doskonale nadaje się na nawóz. Dodatkowym atutem wykorzystania drzew iglastych jest jasna barwa, która pozwala w łatwy sposób sprawdzić czystość opału.

  Pellet Olczyk – zalety użytkowania

  Jedną z zasadniczych zalet, jaką posiada pellet drzewny Olczyk, jest gęstość energetyczna. Pozwala ona osiągnąć dużą ilość ciepła przy zużyciu mniejszej ilości opału. Wysokie walory energetyczne podnoszą naturalne żywice, dzięki którym łatwiej rozpalić pellet Olczyk. Cena za tonę opału jest wówczas niepomiernie niska do energii cieplnej, jaką można z niego uzyskać.

  Dużą zaletą jest również wspomniana niewielka ilość popiołu, który pozostaje w piecu po spaleniu. Ułatwia to czyszczenie i przedłuża żywotność instalacji. Kolejnym atutem użytkowania jest sposób pakowania. Pellet Olczyk pakowany jest w worki foliowe po 15 kg. Ciężar i rozmiar opakowania jest wygodny w podnoszeniu oraz zasypywaniu podajnika. Ponadto stosowana do produkcji opakowań folia chroni opał przed wilgocią.

  Olczyk – pellet od zaufanego producenta

  Dostępny w Pellet4Future pellet Olczyk to w pełni ekologiczny, wydajny i łatwy w użytkowaniu produkt. Jego jakość potwierdzają certyfikaty DIN-Plus nr 7A189 i EN-Plus A1 nr PL004, które spełniają wszelkie normy europejskie. Jako firma, która posiada własny tartak Olczyk produkuje pellet z odpadów drewnianych wiadomego pochodzenia i ma pod kontrolą cały proces produkcji. Dbając o satysfakcję kupujących możemy zapewnić, że pellet Olczyk i cena, jaką trzeba za niego ponieść to korzystna inwestycja.

  Zamów pellet Olczyk na Pellet4Future i przekonaj się osobiście o jego zaletach.

  Marki pelletu drzewnego

  Dostępne na naszej platformie

  Tani pellet nie musi być złej jakości. W swojej pracy dbamy przede wszystkim o satysfakcję swoich Klientów. Dostępne na Pellet4Future produkty pochodzą jedynie od sprawdzonych producentów. Wśród wielu marek, które oferują sprzedaż pelletu, przedstawiamy te, które osobiście sprawdziliśmy. Ich biopaliwo znamy od trocinki, a jakość granulek potwierdzamy certyfikatem ENplus® A1 AT389. Chcemy również dać szansę lokalnym firmom, które posiadają pellet opałowy doskonałej jakości, ale nie dysponują kanałem sprzedaży w internecie.

  Copyright Pellet4Future © 2023 All rights reserved.