Aktualna cena pelletu – lipiec 2024

W lipcu 2024 roku ceny pelletu średnio zwiększyły się o około 50 zł za paletę w porównaniu do ceny z poprzedniego miesiąca. Obecnie, zakup palety pelletu, już z uwzględnieniem kosztów dostawy kurierem do miejsca zamieszkania, oscyluje w granicach od 1200 zł do 1900 zł. Warto zaznaczyć, że mimo tych zmian w wycenie, obecny poziom jest nadal na najniższym poziomie od ponad dwóch lat. Ta korzystna sytuacja rynkowa może skłonić wielu użytkowników kotłów na pellet do zwiększenia zapasów na nadchodzącą zimę.

Pellet ukraiński – najtańsza opcja

Pellety importowane z Ukrainy, dostępne na platformie Pellet4Future, są do nabycia w bardzo atrakcyjnych cenach. Wśród 17 produktów, wyróżniają się przede wszystkim Pellet drzewny DPP oraz Pellet drzewny Verba. Oba produkty są dostępne w cenie około 1190 zł z dostawą i oferują wysoką kaloryczność na poziomie około 17,5 MJ/kg.

Pellet DPP Resource

Pellet drzewny DPP Resource

Produkt klasy premium, wytwarzany wyłącznie z trocin drzew iglastych. Jest to pellet wydajny, z minimalną zawartością popiołu. Posiada certyfikat ENplus A1. Jego produkcja odbywa się w nowoczesnej fabryce na Ukrainie, co gwarantuje najwyższą jakość i ekologiczność produktu.

Pellet Verba

Pellet drzewny VERBA

Wyróżnia go certyfikat ENplus najwyższej klasy A1. Produkowany z trocin drzew iglastych. Podobnie jak DPP Resource, VERBA zapewnia doskonałą wydajność, co czyni go idealnym wyborem dla poszukujących najkorzystniejszych cenowo opcji.

Pellet polski – wysoka jakość i dobra cena

Pellet polski, chociaż nieco droższy, nadal pozostaje w atrakcyjnej cenie. Pellet drzewny Grudzień jest dostępny za 1220 zł z darmową dostawą.

Pellet Grudzień

Pellet Grudzień

Jest to pellet dębowo-sosnowy, certyfikowany i produkowany w Polsce. Charakteryzuje się wyższą wartością opałową (18,50 MJ/kg) i jest produkowany z najlepszej jakości zrębki i trociny, co zapewnia jego doskonałe parametry opałowe. Produkt jest pakowany w mocne worki po 15 kg.

Najchętniej kupowane produkty

W czerwcu największą popularnością cieszyły się pellety Dankros oraz Anpol, dostępne poniżej 1300 zł z dostawą. Ich wysoka jakość i dobre opinie klientów świadczą o stabilności i zaufaniu na rynku.

Pellet Dankros

Pellet Dankros

Produkt wytworzony z trocin pochodzących z własnego tartaku, co zapewnia jego czystość i ekologiczność. Charakteryzuje się wysoką wartością opałową (17,78 MJ/kg) i bardzo niską zawartością popiołu (0,32%).

Pellet Anpol

Pellet Anpol

Produkowany w centrum Polski, charakteryzuje się wysoką wartością opałową (17,86 MJ/kg) i bardzo niską zawartością popiołu (0,4%). Jakość tego pelletu jest potwierdzona certyfikatem ENplus A1.

W obliczu rosnących cen energii, pellet stanowi coraz bardziej popularną alternatywę dla tradycyjnych źródeł ogrzewania, łącząc ekonomiczność z ekologią. Ostateczny wybór produktu zależy od indywidualnych potrzeb użytkowników oraz ich preferencji co do ceny i jakości produktu. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą pelletów dostępnych na platformie sprzedażowej.