Pellet

Ile kosztuje pellet w lutym 2024 roku?

W ostatnich latach rynek pelletu drzewnego w Polsce przeżywał duże wahania cenowe, które były ściśle powiązane z takimi czynnikami, jak koszty produkcji, popyt i podaż, a także zewnętrznymi uwarunkowaniami ekonomicznymi. W lutym 2024 roku obserwujemy kontynuację trendu, który rozpoczął się w czerwcu 2023 roku, kiedy to ceny pelletu zaczęły systematycznie spadać.

Aktualna cena pelletu

Luty to dziewiąty miesiąc z rzędu, w którym obserwujemy spadek cen. Obecnie średni koszt pelletu wynosi 1260 zł za paletę, co oznacza spadek o 300 zł w porównaniu do czerwca 2023 roku, kiedy trzeba było zapłacić 1560 zł. Warto jednak zauważyć, że trend zaczyna wykazywać oznaki wyhamowania. Różnice w ostatnich trzech miesiącach są stosunkowo niewielkie i wynoszą 20-30 zł na tonę, co wskazuje na stabilizację cen pelletu.

Ceny pelletu na rynku są zróżnicowane i zależą od wielu czynników, takich jak jakość, pochodzenie surowca czy koszty logistyki. W lutym 2024 roku za paletę pelletu o wadze 975 kg najniższe ceny zaczynają się już od około 1100 zł, natomiast za najdroższe trzeba zapłacić nawet 1750 zł. Do tych cen należy również doliczyć ewentualny koszt dostawy, który może być zmienny w zależności od lokalizacji.

Jaki pellet jest najczęściej kupowany?

Dużą popularnością cieszy się pellet drzewny Europol ze względu na atrakcyjną cenę. Jest to wysokiej jakości paliwo, produkowane wyłącznie z trocin drzew iglastych, takich jak sosna i świerk. Dzięki temu, że w jego składzie nie znajdują się żadne szkodliwe składniki chemiczne, pellet Europol wyróżnia się najwyższymi parametrami technicznymi, jasną barwą oraz posiada certyfikat ENplus A1.

Pellet europol

Często wybierany przez klientów jest też pellet drzewny Karoń, który został objęty darmową dostawą. Jest to produkt premium, wyprodukowany wyłącznie z naturalnych surowców, takich jak trociny, wióry i zrębki drzew iglastych. Przeprowadzone badania potwierdzają, że ten opał znacząco przekracza standardowe normy, oferując wyjątkową wartość opałową wynoszącą 18,20 MJ/kg oraz bardzo niską zawartość popiołu na poziomie 0,3%. Dzięki tym parametrom, pellet Karoń generuje o 10% więcej ciepła w porównaniu do innych dostępnych na rynku produktów.

Pellet karoń

Promocje

Pod koniec sezonu grzewczego, kiedy zapotrzebowanie na pellet naturalnie maleje, na rynku pojawia się więcej promocji i ofert specjalnych. To idealny moment, aby zaopatrzyć się w opał, korzystając z atrakcyjnych zniżek. Na platformie Pellet4Future można obecnie skorzystać z kodu rabatowego "BIO50", który obniża cenę zamówienia o 50 zł. Dodatkowo, warto śledzić naszego Facebooka, gdzie często pojawiają się informacje o promocjach na konkretne marki pelletu.