Rzeczywista wartość opałowa pelletu

Rzeczywista wartość opałowa pelletu. Dlaczego różni się od deklarowanej?

Wartość opałowa pelletu to parametr, który bezpośrednio wpływa na efektywność energetyczną i ekonomiczność ogrzewania, a tym samym na Państwa decyzje zakupowe. Zwróciliśmy uwagę, że pojawiają się pytania dotyczące różnic między wartością opałową deklarowaną na opakowaniu a rzeczywistą wartością uzyskiwaną w praktycznym użyciu. Zapraszamy do lektury, która rozwieje wszelkie wątpliwości i wyjaśni szczegóły tego kluczowego zagadnienia.

Czym jest wartość opałowa?

Na wstępie warto przypomnieć, czym dokładnie jest wartość opałowa. Jest to ilość energii, którą można uzyskać z spalenia określonej ilości paliwa, w tym przypadku pelletu. Wyrażana jest w megadżulach na kilogram (MJ/kg). Im wyższa wartość opałowa, tym więcej energii cieplnej można wygenerować z mniejszej ilości pelletu, co przekłada się na większą efektywność ogrzewania oraz oszczędności dla użytkownika.

Certyfikat ENplus i jego znaczenie

Producenci pelletu, dążąc do zapewnienia wysokiej jakości swoich produktów, poddają je certyfikacji ENplus. Certyfikat ten gwarantuje, że pellet posiada wartość opałową na poziomie co najmniej 16,5 MJ/kg, co jest minimalną wartością dla produktów klasyfikowanych jako wysokiej jakości. Jednakże, warto pamiętać, że jest to wartość minimalna, a najlepsze produkty na rynku często oferują znacznie więcej.

Wartość opałowa pelletu

Dlaczego wartość na worku może różnić się od rzeczywistej?

Wartość opałowa podana na worku jest wartością deklarowaną, która wskazuje minimalne parametry jakościowe zgodnie z certyfikatem ENplus. Jednakże, rzeczywista wartość opałowa pelletu może być wyższa, co jest wynikiem starannej selekcji surowców i zaawansowanego procesu produkcyjnego. W naszym sklepie podajemy wartości opałowe, które są wynikiem dokładnych badań laboratoryjnych. Dzięki temu nasi klienci mają dostęp do precyzyjnych i aktualnych danych, które pozwalają na świadomy wybór najlepszego produktu dla swoich potrzeb. W zakładce "Jakość", oprócz certyfikatów, znajdą Państwo linki do szczegółowych badań. To nasz sposób na budowanie transparentności i zaufania.

Jakość pelletu

Dzięki ścisłej współpracy z laboratoriami i stałemu monitorowaniu procesu produkcyjnego, jesteśmy w stanie oferować pellet, który nie tylko spełnia, ale często przekracza oczekiwania klientów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i wybrania produktu, który najlepiej odpowiada Państwa potrzebom.